O STUDIU BURDĄG

W 1995 roku Olga i Janusz Stokłosowie kupili zupełnie zaniedbane poniemieckie gospodarstwo. Na samym początku odremontowali dom mieszkalny, następnie pojawił się pomysł, by stworzyć tu dom pracy twórczej. Odrestaurowane na przestrzeni lat budynki są funkcjonalne, a równocześnie tworzą wyjątkowy, zapraszający klimat. Dbamy tu o najdrobniejsze szczegóły: wiele mebli to perełki z targu staroci, na ścianach wiszą obrazy i plakaty znanych artystów, a herbatę możecie wypić w filiżankach z serwisu. Do Waszej dyspozycji oddajemy dwa budynki – Oborę i Stodołę oraz ogrodzony teren Studia, a w nim: basen, staw z rybami, ogródek warzywny, sad i palenisko do ogniska.

OBORA

Obora to dwupiętrowy budynek, w którym znajduje się serce Studia Burdąg – przestronna i jasna sala o powierzchni 120m2. Może być wykorzystana do wielu celów: tańca, jogi, praktyk ruchowych, kręgów kobiet lub wykładów. Dębowy parkiet położony jest na specjalnej konstrukcji, dzięki której cała podłoga pracuje pod ciężarem ciała. Parkiet można przykryć matą baletową z miękkim podkładem. W sali znajduje się projektor oraz sprzęt nagłaśniający. Na parterze Obory oprócz sali mieści się w pełni wyposażona kuchnia, pomieszczenia gospodarcze, toaleta oraz salon z kominkiem. Na piętrze znajdują się: jeden pokój z własną łazienką i dwuosobowym łóżkiem oraz 3 dwuosobowe pokoje ze wspólną łazienką.

 

 

STODOŁA

 Stodoła to miejsce, gdzie nasi goście mogą nabrać sił po intensywnym dniu. Latem – na tarasie w hamaku, zimą – w przytulnym salonie z kominkiem. Na parterze znajduje się: salon, aneks kuchenny, łazienka, kuchnia gastronomiczna i przede wszystkim jadalnia. To tutaj wszyscy spotykają się przy wspólnym stole zjeść, zregenerować się i porozmawiać. Na piętrze znajduje się sześć pokoi: 1 dwuosobowy oraz 1 trzyosobowy pokój z własną łazienką oraz 1 jednoosobowy, 1 dwuosobowy oraz 2 trzyosobowe pokoje z dwiema wspólnymi łazienkami.

 

 

WYŻYWIENIE

Rozumiemy, jak ważne jest smaczne, sycące i zdrowe jedzenie podczas warsztatów, dlatego temu tematowi poświęciliśmy osobną zakładkę.

OGRÓD

Spory kawałek przestrzeni zajmuje ogród warzywny oraz sad. Już od wczesnej wiosny Ola  planuje wysiewy pod kulinarne pomysły na Wasze przyjazdy, a Krzyś, rozpoczyna prace w ogrodzie, byśmy latem i jesienią mogli cieszyć się własnymi warzywami i owocami, z których tworzone są dla Was posiłki. Na grządce najwcześniej pojawiają się rzodkiewki, potem zioła, sałata, warzywa korzeniowe, ogórki. Tuż obok rośnie poletko malin, które zawsze było pilnie strzeżone przez dziadka Adama by zapełnić półki w piwnicy zapasem soków dla całej rodziny. Pod folią rumienią się pomidory, a w sadzie znaleźć można gruszki, jabłka i śliwki. 

OKOLICA

Studio Burdąg położone jest wśród pól i lasów, a od najbliższego sąsiada dzieli nas kilkaset metrów. Zapewnia to poczucie intymności i umożliwia pełne oderwanie się od codziennych problemów. Nie usłyszycie u nas hałasu samochodów, zamiast tego każdego dnia koncert ptaków, w ciepłe wieczory żaby znad stawu, a jesienią – rykowisko. Gęsty las zaczyna się tuż za furtką – w 20 minut dojdziecie nad piękne jezioro Świętajno, które słynie z krystalicznie czystej wody i łagodnego, piaszczystego zejścia. Udając się w przeciwnym kierunku, można dojść do mniejszego i bardziej dzikiego, lecz urokliwego jeziora Burdąg. Alternatywą dla jeziora mogą być okoliczne pagórki, gdzie często można spotkać żurawie, sarny, jelenie i polujące jastrzębie. Poranna mgła na polach oraz zachody słońca codziennie zapewniają nowy spektakl do podziwiania.

WODA

Na terenie Studia w obniżeniu terenu znajdują się dwa zbiorniki wodne: basen oraz staw, w którym mieszkają żaby i duże złote rybki. Nad stawem, trochę z dala od zabudowań, można posiedzieć sam na sam z własnymi myślami. Basen za to zaprasza do kąpieli niezależnie od temperatury i pory roku. Latem można śmiało wskakiwać do wody z trampoliny, zimą zanurzyć się w przeręblu.

Studio Burdąg sala wynajem Mazury warsztaty

MIESZKAŃCY 

Oprócz Stodoły i Obory na terenie Studia znajdują się jeszcze inne budynki, które zamieszkuje nasza kadra (w zależności od momentu bardziej lub mniej liczna), a co jakiś czas odwiedzają gospodarze. Na co dzień spotkasz tu Weronikę (jedną lub dwie), Olę, Krzysztofa i Beatę – o całym zespole przeczytasz tutaj. Studio oddajemy Wam na własny użytek, ale przez cały czas służymy radą i pomocą: wskażemy jak dotrzeć nad jezioro, gdzie szukać grzybów, do którego sklepu najlepiej pojechać, a w wolnej chwili chętnie przysiądziemy się na kawę.
Oprócz ludzi w Studiu mieszka nasza suczka – dwuletnia Szajba. Jest przeurocza, dobrze wychowana, tolerancyjna i skradnie serce każdego z Was, jednak imię zobowiązuje – zdarza jej się uciec w pogoni za jeleniem albo postraszyć przyjezdnego psa. Chętnie pójdzie z Wami na spacer do lasu (całkiem niezła z niej przewodniczka), a w przerwie od zajęć na sali przybiegnie na psie pieszczoty. Kochamy wszystkie zwierzaki – jeżeli jest taka potrzeba, zabierzcie swoje czworonogi do nas, lecz pamiętajcie o komforcie Szajby oraz innych gości.  W przypadku, gdybyście chcieli zabrać ze sobą psa, przeczytajcie uważnie nasz regulamin.

ZIMA

Zima w Burdągu to wyjątkowy czas pozwalający na odpoczynek i kontemplację, ale również wiele radości, zjeżdżanie na sankach z okolicznych pagórków, odkopywanie podjazdu i wspólne wieczory przy ogniu. Pamiętajcie, że przyjeżdżacie na wieś zimą – temperatury w budynkach mogą się wahać, lecz oscylują na poziomie 19 stopni. Dla zmarzluchów mamy do dyspozycji kozę i kominek, przy którym można się ogrzać i równocześnie spędzić miły wieczór. Polecamy zabrać ciepłą bluzę, dresy i wełniane skarpety.

EKOLOGIA


Bardzo ważna jest dla nas kwestia dbania o otaczającą nas przyrodę. Staramy się jak możemy, by środki czystości były ekologiczne, segregujemy śmieci i kompostujemy resztki organiczne. Ogrzewanie w budynkach zapewniają pompy ciepła, a podczas słonecznych miesięcy prąd czerpiemy z paneli fotowoltaicznych.

CZAS WOLNY

Zwykle Wasze dni zapełnione są zajęciami przygotowanymi przez Organizatorów, lecz w wolnych chwilach możecie skorzystać z basenu, trampoliny, zagrać w ping-ponga i badmintona, przejrzeć książki i czasopisma, które czekają na półkach lub wieczorem rozpalić ognisko. Zachęcamy, by wybrać się na spacer lub jogging, pooddychać świeżym powietrzem i posłuchać lasu i odgłosów przyrody. Jeśli nie chcecie aktywnie spędzać czasu, polecamy poleżeć na hamaku i przypomnieć sobie co to znaczy nic nie robić.

WYNAJEM

Zwykle wynajmujemy ośrodek na wyłączność dla grup zorganizowanych i nie wynajmujemy pojedynczych pokoi. Jeśli jesteś osobą prywatną i masz chęć do nas przyjechać, śledź naszą stronę na Facebooku – tam udostępniamy aktualne wydarzenia naszych organizatorów. Czasami zdarzają się jednak sytuacje, kiedy na ostatnią chwilę odwoła nam się rezerwacja – wtedy na grupie “Burdąg last minute” zamieszczamy informacje, kiedy można do nas wpaść popracować lub odpocząć.