Rezydencja Artystyczna w Studio Burdąg to program umożliwiający indywidualnym twórcom, artystom i badaczom spędzenie czasu na pracę lub regenerację. Podczas oferowanych tygodni, drzwi naszego miejsca otwierają się na samo-organizowane rezydencje dla artystów zajmujących się sztukami performatywnymi, choreografią, muzyką, kompozycją, fotografią, literaturą i sztukami wizualnymi. Zapewniamy zakwaterowanie, posiłki oraz przestrzeń do pracy i refleksji, pośród lasu i jezior. W dwuosobowych lub trzyosobowych pokojach jesteśmy w stanie pomieścić dwadzieścia dwie osoby.

Program rezydencji Burdąg Studio został zaprojektowany w celu wsparcia artystów i zachęcania do rozwoju ich praktyki artystycznej. Dążyliśmy do promowania różnorodności i włączania, wspierania zrównoważonych i świadomych ekologicznie praktyk, tworzenia sztuki w harmonii z naturą, znajdowania zrównoważonych rozwiązań dla twórczości artystycznej i nawiązywania kontaktów pomiędzy artystami z zachodu i wschodu Europy oraz z różnych stron świata.

Oferujemy jedno- lub dwutygodniowe rezydencje samo-finansowane i samo-organizowane, które zapewniają mieszkańcom odpowiedni czas na skupienie się na swojej pracy i odkrycie swojego twórczego potencjału. Niezależnie od tego, czy szukasz możliwości pogłębienia istniejącego projektu, czy szukasz inspiracji do czegoś nowego, nasz program oferuje czas i przestrzeń, które potrzebujesz, aby pielęgnować swoją kreatywność.

Jako mieszkaniec Burdąg Studio będziesz miał dostęp do w pełni wyposażonych studio, wygodnego zakwaterowania oraz wspierającej społeczności innych artystów. Nasze studio znajduje się w spokojnym środowisku, z zapierającymi dech w piersiach widokami na otaczający las, jeziora, pola, niskie zanieczyszczenie światłem pozwala na zachwycające obserwacje nocnego nieba z gwiazdami i planetami.

Oferujemy unikalne studio taneczne z zawieszoną drewnianą podłogą, wysokim sufitem i dużymi oknami, dzięki czemu studio jest jasne przez cały dzień. Oferujemy rzutnik, sprzęt audio, fortepian, dużo miejsca na stoły do pracy badawczej, prostą pracownię stolarską, działającą kuchnię oraz przestrzeń, która może zostać zaaranżowana na dodatkową salę warsztatową, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zapraszamy artystów pracujących w alternatywnych sposobach wyrażania siebie, w tym pracujących z roślinami, jedzeniem, glebą itp. Istnieje możliwość pieszych wędrówek w okolicznych lasach i rowerowych wycieczek do pobliskich parków narodowych. Posiadamy także ogród, w którym uprawiamy własne warzywa i żyjemy w harmonii z otaczającym nas środowiskiem i mieszkańcami lasu. Dążymy do zapewnienia zasobów, które są zgodne z naszymi wartościami i celami, aby zapewnić trwałe i inspirujące doświadczenie pobytu.

Jako część naszego zaangażowania w tworzenie sztuki w harmonii z naturą, nasza rezydencja znajduje się w środku lasu w okolicach jeziora na Mazurach. Nasi rezydenci mają możliwość życia i pracy w spokojnym, naturalnym środowisku, które jest domem dla wielu gatunków dzikiej przyrody, w tym saren, jeleni, saren, dzików, lisów, zające i nawet wilków. W pobliskich jeziorach jest również wiele życia i świeżej wody, oferując spokojne otoczenie do refleksji i inspiracji.

Nasz program jest samo-finansowany i samo-organizowany co daje nam większą elastyczność i kreatywność w programowaniu i operacjach. Dzięki temu powstaje dynamiczne i eksperymentalne środowisko dla artystów, gdzie mogą swobodnie eksplorować swoje kreatywne pomysły i nawiązywać kontakty z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

W Burdąg Studio wierzymy, że sztuka ma moc łączenia ludzi i tworzenia pozytywnych zmian na świecie. Zobowiązujemy się do tworzenia wspierającej i inspirującej społeczności dla artystów, gdzie mogą swobodnie eksplorować swoje kreatywne pomysły i nawiązywać znaczące kontakty z innymi artystami. Bez względu na to, czy jesteś początkującym artystą, czy już znanym profesjonalistą, nasz program rezydencji zapewnia wsparcie i inspirujące środowisko dla rozwoju artystycznego i eksploracji, a także unikalną okazję do osobistego rozwoju i międzykulturowej wymiany.

Zapraszamy artystów pracujących w dziedzinach sztuki i nauki oraz zachęcamy do interdyscyplinarnych współprac, które przesuwają granice tradycyjnych dziedzin artystycznych, z całego świata do przyłączenia się do nas w Burdąg Studio. Priorytetem naszej działalności jest zrównoważony rozwój i świadomość ekologiczna, zachęcamy artystów do eksplorowania zrównoważonych rozwiązań w swoich praktykach artystycznych.

KIEDY

W tym roku zapraszamy indywidualnych gości na okres jednego lub dwóch tygodni, między 2 – 15 października.

KOSZT

Koszt pobytu: nocleg 100 zł  za dobę od osoby w pokojach 2 lub 3 osobowych; plus wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje) 130 zł za dobę od osoby.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem : aleksandra.centrum@gmail.com. Prosimy o załączenie listu z  zainteresowaniem, planami i  z potrzebami dotyczącymi pobytu, abyśmy wszyscy mogli mieć pewność, że otrzymasz to, czego potrzebujesz. Dodatkowo prosimy o cv, życiorys lub stroną internetową, ponieważ lubimy wiedzieć, kim są goście Studia Burdąg. 

Prowadzimy drugą turę naboru, tym razem skierowaną do polskich artystów: na list motywacyjny czekamy do 31 lipca.  

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się z nami skontaktować.